cheapies زنجان برجسته فوتبال استفاده

cheapies: زنجان برجسته فوتبال استفاده مدرسان داوری داوران فوتبال زنجان فدراسیون فوتبال

گت بلاگز اخبار اجتماعی جوانان ۱۵تا ۲۹ساله، قربانیان مهم تصادف ، علت فوت ۶۰درصد از سرنشینان خودروها، ضربه به سر است

تصادفات بزرگراه ای هرساله صدها هزار نفر را در دنیا به کام فوت می کشاند . این در حالی است که قربانیان مهم این حوادث جوانان سنین 15 تا 29 ساله هستند و همچنین بخش

جوانان ۱۵تا ۲۹ساله، قربانیان مهم تصادف ، علت فوت ۶۰درصد از سرنشینان خودروها، ضربه به سر است

علت فوت ۶۰درصد از سرنشینان خودروها، ضربه به سر است/ جوانان ۱۵تا ۲۹ساله، قربانیان مهم تصادف

عبارات مهم : حوادث

تصادفات بزرگراه ای هرساله صدها هزار نفر را در دنیا به کام فوت می کشاند . این در حالی است که قربانیان مهم این حوادث جوانان سنین 15 تا 29 ساله هستند و همچنین بخش قابل ملاحظه ای از این فوت و میرها در کشوهای با درآمد کم و میانگین آفریقایی و منطقه شرق مدیترانه اتفاق می افتد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وبدا، دکتر علیرضا مغیثی مدیر گروه پیشگیری از حوادث دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر با بیان این مطلب گفت: حوادث ترافیکی در کشور عزیزمان ایران به عنوان یک معضل بهداشتی مهم به حساب می آید .

جوانان ۱۵تا ۲۹ساله، قربانیان مهم تصادف ، علت فوت ۶۰درصد از سرنشینان خودروها، ضربه به سر است

وی ادامه داد: جدی بودن تصادفات و تلفات ناشی از آن در کشور عزیزمان ایران بعنوان یک معضل بهداشتی که به طور مستقیم و غیرمستقیم نظام بهداشتی را متأثر می کند، آشنا شده است است.

مغیثی بیان کرد: آگاهی علمی و دقیق از آنچه در سطح جامعه در حال رخ دادن است منجر به شناسایی نقاط ضعف و عوامل مستعدکننده این معضل می شود که همین شناسایی مهمترین گام در راه برنامه ریزی صحیح جهت برطرف کردن مسئله حوادث رانندگی می باشد.

تصادفات بزرگراه ای هرساله صدها هزار نفر را در دنیا به کام فوت می کشاند . این در حالی است که قربانیان مهم این حوادث جوانان سنین 15 تا 29 ساله هستند و همچنین بخش

وی افزود: تابستان فصل رونق مسافرت هست. شهرهای سیاحتی و زیارتی مقصد مسافران تابستانی است که تعداد این تفرجگاه ها اتفاقاً در کشورمان کم هم نیست. گردش مالی توریست و گردش پذیری هر شهر باعث رونق اقتصادی مردمان شهرهای مقصد گردشگران می شود. ولی جدا از خاطره های خوب یک سفر چند سالی است که زیاد کردن تصادفات و تلفات ناشی از تصادف خودروها زنگ های خطر را به صدا درآورده است.

رئیس گروه پیشگیری از حوادث دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر گفت: بررسی علل تصادفات نشان می دهد، سرعت غیرمجاز و خستگی و خواب آلودگی رانندگان و عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم بیشترین عامل حوادث بزرگراه ای بوده اند، قابل ذکراست در تابستان روزها طولانی تر است و جهت همین رانندگان استراحت کمتری دارند.

وی ادامه داد: نخستین و مهمترین توصیه این است که رانندگان کنترل سرعت را در اولویت سفر خود قرار دهند. تابلوها در جای جای بزرگراه ها و محورها مشخص کرده اند که یک راننده در مسیر خود باید چه میزان سرعت داشته باشد؛ بنابراین رانندگان حتماً به این تابلوها و قوانین رانندگی دقت کنند.

جوانان ۱۵تا ۲۹ساله، قربانیان مهم تصادف ، علت فوت ۶۰درصد از سرنشینان خودروها، ضربه به سر است

وی بیان کرد: خط قرمزی را که پلیس جهت ایجاد امنیت مسافران، در نظر گرفته رعایت شود و با سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز وانحراف به چپ (که یکی از عوامل بسیار مهم تصادف در بزرگراه های دوطرفه است) ضمن ایجاد استرس در دیگران ،جان آنها را به خطر نیندازند.

مغیثی گفت: توصیه می شود هموطنان قبل از تردد در این مسیرها استراحت کافی داشته باشند و در توقف گاه های مناسب در طول سفر حتما بایستند و استراحت کنند تا شاهد واژگونی کمتر خودروها باشیم.

تصادفات بزرگراه ای هرساله صدها هزار نفر را در دنیا به کام فوت می کشاند . این در حالی است که قربانیان مهم این حوادث جوانان سنین 15 تا 29 ساله هستند و همچنین بخش

وی افزود: به همه هموطنان توصیه می کنیم در تردد از بزرگراه های کوهستانی صبر و تحمل بیشتری به خرج دهند، وقت بیشتری را جهت سفر خود در این ایام در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: توصیه می شود که جهت یک «سفر ایمن» برنامه ریزی کنند. راننده باید ضمن اطمینان از فقدان نقص فنی اتومبیل مبدأ و مقصد سفر خود را تعریف کند. در طول سفر حتماً مطابق آن برنامه ای که آینده نگری کرده، حرکت کند. مثلاً مشخص کند کجا غذایش را صرف می کند و کجا استراحت کند. توصیه این است که در ازای هر دوساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه استراحت شود.

جوانان ۱۵تا ۲۹ساله، قربانیان مهم تصادف ، علت فوت ۶۰درصد از سرنشینان خودروها، ضربه به سر است

وی گفت: خوشبختانه فرهنگ بستن کمربند ایمنی جهت راننده و سرنشین جلو جا افتاده هست. اگر این عنوان جهت سرنشینان عقب هم ساختن فرهنگ شود، کمک شایانی به کم کردن تعداد تلفات در بزرگراه ها خواهد شد. آیا که علت فوت حدود ۶۰ درصد از سرنشینان خودروها، ضربه به سر است و بستن کمربند ایمنی کمک مهمی به برخورد نکردن سر به بدنه ماشین می کند.

مغیثی بیان کرد: درکشور ما استفاده از صندلی کودک، قانونی نشده ولی توصیه می کنیم رانندگان حتماً از صندلی کودک جهت سرنشینان خردسال استفاده کنند. حدود ۷ درصد جان باختگان تصادفات در طول سال، کودکان هستند.

وی گفت: حرف زدن با گوشی سرعت تصویر العمل رانندگان را به شدت کم کردن داده تا جایی که تصویر العمل افرادی که هنگام رانندگی از گوشی استفاده می کنند، برابر و مشابه با افراد مست پشت فرمان هست. یعنی فقط ٦٠ درصد مغز درگیر رانندگی خواهد بود.

وی افزود: رانندگان جوان زیاد تصادف می کنند شدت تصادفات در گروه سنی زیر 50 سال زیاد است ،لذا احتیاط و توجه دراین گروه سنی مورد نیاز است مورد توجه بیشتری قرارگیرد.

مغیثی ادامه داد: از آن جا که تصادفات منجر به فوت در شب چند برابر روز هست، در رانندگی های شبانه به 16 نكته ی زیر توجه نمایند: وسیله ی نقلیه ی خود را به طور منظم چک کنید تا مطمئن شوید از تجهیزات مناسب نوری برخوردار هست. چراغ های جلو، پشت، راهنما و چراغ پلاک را در صورت شکستگی تعویض کرده و هر لحظه آن ها را پاک و تمیز کنید.

وی ادامه داد: به یاد داشته باشید که چراغ ها به تدریج و در طی وقت نور خود را از دست می دهند یا تنظیم آن ها به هم می خورد. هرچند وقت یک بار چراغ ها را تنظیم کنید. هنگام رویارویی با اتومبیلی که از رو به رو می آید، از نور پایین استفاده کنید. اگر راننده ماشین برابر با نور اوج حرکت می کند از سرعت خود بکاهید و به منتهی الیه سمت راست بروید تا از نور شدید او در امان باشید. چراغ های جلویی را به موقع و با نشانه به کار ببرید تا موجب کم کردن دید سایر رانندگان نشود.

مغیثی گفت: پرسشها بینایی چشم باعث بدتر شدن اوضاع رانندگی می شود ولی صرف نظر از سلامت چشم، رانندگی در شب فشار بیشتری به آن وارد می کند و موجب خستگی زیاد می شود. بعد اگر دچار پرسشها بینایی هستید حتما به چشم دکتر مراجعه کنید و عینک خود را هر لحظه همراه داشته باشید.

وی بیان کرد: قبل از این که در شب رانندگی کنید از اوضاع خیابان ها و حتی بزرگراه ها اطلاع حاصل کنید. به علایم راهنمایی رانندگی از جمله تابلوها، وسایل نقلیه، موتورسیکلت ها، دوچرخه ها، عابرین پیاده و همچنین حیوانات زیاد توجه کنید.

مغیثی گفت: رانندگی با سرعت زیاد در شب، خطر را چند برابر می کند. آیا که شما فقط می توانید محدوده روشن شده است به وسیله چراغ های تان را ببینید. در سرعت اوج هنگامی که چیزی جلوی ماشین می آید یا در اوضاع های خطرناک تصویر العمل شما کندتر هست. بعد احتمال وقوع حوادث زیاد می شود.

وی افزود: فاصله ی خود را با خودروهای عقبی و جلویی حفظ کنید. در مورد سبقت در شب خیلی دقت کنید آیا که ممکن است چیزهایی در خارج از محدوده ی دید شما باشند. اگر شک دارید هرگز این کار را انجام ندهید.

وی بیان کرد: هنگام رانندگی در شب سیگار نکشید. نیکوتین سیگار و منوکسید کربن حاصل از سوختن آن، بینایی شما را کم کردن می دهد. اگر خسته و خواب آلود هستید هرگز در شب رانندگی نکنید. اگر مجبور به رانندگی هستید، قبل از آن کمی استراحت کنید. چای یا نوشیدنی بنوشید. کمی نرمش سبک انجام دهید و سپس اقدام به رانندگی کنید.

مغیثی گفت: هرگز به نور بالای خودروهای برابر خیره نشوید بلکه حاشیه سمت راست یا خط سفید وسط بزرگراه را نگاه کنید. با سرعتی بین 15 تا 20 کیلومتر، كمتر از سرعت روز حرکت کنید.

وی ادامه داد: به یاد داشته باشید که در شب عابرین پیاده خطر مسلم هستند و هنگامی که در خیابان نور کافی نباشد، تشخیص افراد پیاده مسئله است و به خصوص آن هایی که لباس تیره پوشیده اند در معرض خطر تصادف هستند.

رئیس گروه پیشگیری از حوادث دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر گفت: به یاد داشته باشید سرعت کم و هوشیاری مداوم، لازمه ی رانندگی بی خطر در شب هستند. به خاطر داشته باشید که هنگام بارندگی سطح خیابان و بزرگراه بسیار لغزنده تر است.

وی افزود: هنگامی که که غروب می شود یا روشنایی روز، به تاریکی می رود، بدترین وقت جهت رانندگی هست. در این وقت نور طبیعی بی اثر و رفت و آمد هم زیاد از شب هست. رانندگان باید جهت تشخیص به نور چراغ های اتومبیل خود و نور چراغ های اتومبیل های دیگر و یا چراغ های راه اتکا کنند.

مغیثی گفت: چراغ های اوج و پُرنور اتومبیل باید اجسام را تا 110 متری و چراغ های پایین تا حدود 30 متری روشن کنند.

وی در آخر گفت: طبق آمار، 40 درصد از حوادث در تابستان مربوط به خروج خودروها از بزرگراه و واژگونی آنها بوده هست، به علت صاف بودن بزرگراه ها و کفی بودن آنها و همچنین گرمای تابستان، و یکنواخت بودن مسیرها، درصد واژگونی خودروها زیاد از سایر مسیرهاست.

واژه های کلیدی: حوادث | رانندگی | بزرگراه | تصادفات | رانندگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs